referans1

Pusher santrifüjler katı parçacıkların sıvılardan ayrılması için en ekonomik çözümü sağlamak üzere üretilmiştir. Büyük miktarda katı-sıvı karışımlarının nem fazlalığının kabul edilebilir oranda düşük bir seviyeye kadar sınırlı yer, zaman ve enerji ile indirilmesini sağlar.

Pusher santrifüjlerde makineye verilen katı-sıvı karışımının katı parçacıkları küçük sepetten büyük sepet yönüne doğru ilerleyerek sıvıdan ayrılır. Bu özelliğinden dolayı Pusher santrifüjler öncelikle yıkanmış ince taneli deniz ve göl tuzu karışımlarının kabul edilen nemlilik seviyesine indirilmesinin yanı sıra makinenin devir sayısı ayarlanarak kaba taneli karışımlar içinde kullanılabilir.

Pusher santrifüjlerin ana bölümlerini makine gövdesi, sıvı ve katı toplama, tahliye bölümleri, strok sistemi, silindir elekler, ana mil ve Pusher mili ve bunlara bağlı yağ sirkülasyon sistemi oluşturur.

Pusher santrifüjlerin gövde imalatında malzeme olarak Karbon Çeliği kullanılmıştır. Katı-sıvı karışımının temas ettiği bölümler( 304L )ile silindir elekler tamamen Krom Nikel (SS 316) paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

Santrifüj elekleri üçgen şekilli çubuk eleklerden meydana gelmektedir. Profil elek denilen bu elekler kullanılan katı-sıvı karışımlarının özelliklerine göre çeşitli kalınlık ve aralıklarda üretilmektedir. Bu eleklerin çubuk ve aralıkları, süzülmesi gereken karışımın içinde bulunan katı parçacıkların büyüklüğüne göre özel olarak üretilmektedir.

Tuz ve Sodyum Sülfat, Ekstraksiyon kalıntıları, amonyum sülfat, potas, üre, kalsiyum nitrat, potasyum sülfat, kaya fosfat, jips, cevher, kömür, borik asit, askorbik asit, adipik asit, sodyum klorür, demir sülfat, Sodyum sülfat, bakır sülfat, sodyum bikromat. 

TOP